Haberler

Makale Yaz Kazan Şikayet

Şirketimize Yapılan Karalamalara Yönelik Duyuru ;

Makaleyazkazan.com, dört yıl önce Türkiye’deki ilk yazar topluluğu olarak faaliyetlerine başlamıştır. Sektörün öncüsü ve kurulan ilk yapı olduğu için bugün farklı platformlarda bizimle aynı işi icra eden bir çok irili ufaklı firma veya bireysel tabanın yönettiği yazar topluluklarından farklı olarak, kurumsal yapımız ve yenilikçi anlayışımız her zaman dikkat çekmiş ve benzer topluluklara örnek olarak yayın hayatına devam etmiştir. Yazarlarına, yazdıkça kazan mantığı ile hizmet veren şirketimiz, belirlenen topluluğa eğitim dahi sağlamıştır.

Gelinen süreçten bu yana, 4 yıl içerisinde yaklaşık 10 bin yazarla aktif olarak faaliyet yürüttüğümüz topluluğumuz içerisinde, son zamanlarda şikayet var isimli web sitesi aracılığı ve diğer web siteleri üzerinden şirketimize yapılan asılsız, çirkin ve karalayıcı iftiralara yönelik bir kamuoyu duyurusu hazırlamak istedik.

 

Şikayet var isimli web sitesi aracılığı ile tarafımıza yönlendirilen şikayet başlıklarına ilişkin cevaplarımız ;

– Makale Yaz Kazan Rahatsız Edici Mesajlar ;

 

Sistemde aktif olarak çalışan tüm yazarlar kayıt esnasında sözleşmede geçerli olan ve kayıt formunda bizzat belirtilen “ tarafınıza gönderilecek iş duyuruları ve şirket haberlerine ilişkin tüm elektronik mesaj ve aramaları kabul edeceğinizi beyan etmiş sayılırsınız “ maddesini görmezden gelip bahsi geçen şikayetleri bilgisizce oluşturmuştur.

 

  • Makaleyazkazan.com da Ücretler Ödenmiyor mu?

 

4 Yıldır aktif olarak yürüttüğümüz yazar topluluğumuzda bizimle beraber bu yolda başarılı bir şekilde yürüyen 1,2,3 yıl ve üzeri çalışan yazarlarımız bu olayın en büyük şahidi olacaktır.

Ücretlerin ödenmemesine ilişkin yapılan şikayetlerle ilgili, şikayeti oluşturan eski yazar adayları ;

  • Kopya içerik yazdığında sistemden uzaklaştırılacağı ( sözleşmeye mutabık)
  • 1 hafta boyunca 10 adet alım yapılmaz ise, yazarlığın tek taraflı fesih edileceği ( sözleşmeye mutabık )

Gibi maddeleri görmezden gelip, Şirketimizi karalamak adına internet üzerinden çok kolay bir şekilde yanlış beyanlarda bulunabiliyorlar.

İlgili web sitesinde, ücretlerin ödenmediğini ifade eden bir çok yazar “ kopya içerik“,  “ haftalık makale alımları“ veya yazmış olduğu içerikte çıkan olumsuz durumlara karşın verilen süreçte içeriğini düzenlemediği için sistemimizden yazar yöneticilerimiz tarafından çıkartılmıştır.

Şikayet var sitesinde bahsi geçen birkaç yazara şirket avukatlarımız ulaşıp, imzaladıkları sözleşmeyi hatırlattıktan sonra, açmış oldukları haksız şikayet taleplerini sizlerin de Şikayet Var sitesinde görebileceğiniz gibi kaldırmışlardır.

 

  • 200 TL Barajı

 

Yazarlarımız, ödeme hak edebilmeleri için, her ayın 1. ve 20. günü arası 200 TL’lik bir ödeme barajına ulaşıp yine ayın 20.günü para çekme talebinde bulunmalıdırlar. 200 TL barajı ile ilgili bilgi, web sitemizin ön kayıt formu ve ana kayıt formunda yer alan sözleşmelerde beyan edilmiş olup ilgili yazarlar yazarlık süresi boyunca da bu bilgiyi panellerinde yer alan tüm alanlarda görmektedir.

Yukarıda belirtilen şikayetler ve benzeri şikayetler üzerine, şirket avukatlarımız daha önce bu tarz talepleri oluşturan kişilere ulaşmış ve yasal yollar ile bu durumun ortadan kaldırılacağını belirtmiştir. Konuyla ilgili, şikayetleri oluşturan yazarların bir çoğu açmış olduğu HAKSIZ şikayet taleplerini kaldırmış olup bu karalamaya son vermişlerdir.

 

Fakat son zamanlarda yaptığımız araştırmalarda, tarafımıza yapılan bu şikayetler ;

  • Rakip firmalar tarafından ( hiç kayıt olmadan siz bile yapabilirsiniz )
  • İmzaladığı sözleşmeyi ve kabul ettiği kuralları bile bilmeden yazarlık başvurusu yapan kişiler tarafından oluşturulmuş olup, şirketimiz bu şekilde bir duyuru yapma gereği duymuştur.

Yapılan son şikayetlerle ilgili de şirket avukatlarımız kişilerle görüşme sağlayıp haklarımızı yasal yoldan arayacaktır.

Kamuoyuna Önemle Duyurulur.

Makale Yaz Kazan Yönetimi.