Your address will show here +12 34 56 78
Sıkça Sorulan Sorular

Yazar Ücretleri Ne Kadar?

Makale Yaz Kazan’da, 3 farklı üyelik tipi var. Yeni kayıtlarda Acemi Yazar olarak nitelendirilirsiniz. Üyelik tipiniz her ay otomatik olarak istatistiklerinize bakılarak değerlendirilir. Eğer özgün içerikler üretir, makaleleri zamanında teslim ederseniz, Gümüş Yazar veya Platin Yazar guruplarına geçiş yaparak ücretlerinizi arttırabilirsiniz.

 

Acemi Üyelikte her gün 5 adet içerik üreterek aylık 350 TL ve üzeri kazanç elde edebilirsiniz.

Gümüş Üyelikte günlük 5 adet ve üstü içerik üretirseniz 1500 TL üstü bir kazanç elde edebilir.

Platin Üyelikte günlük 5 adet ve üstü içerik üretirseniz 2500 TL ve üstü bir kazanç elde edebilirsiniz.

Kimin İçin İçerik Üreteceğim? İçeriklerim Nerede Yayınlanacak?

İçeriklerini, Türkiye’nin ve Dünya’nın en iyi markalarına üreteceksin. İçeriklerin bu markaların blogları, reklam videoları, web sitelerinin sabit sayfalarında ve sosyal mecralarında yayınlanacaktır.

 

İçerik Ürettiğin Markalara Göz At : http://yeni.makaleyazkazan.com/musterilerimiz

Her Gün Çalışmak Zorunda Mıyım? Çalışma Koşullarınız Nelerdir?

Hayır! Her gün içerik üretmene gerek yok.Makale Yaz Kazan’da elde edilir bir gelir sahibi olabilmeleri için, tüm yazarlardan haftalık 10 adet içeriği zorunlu olarak oluşturmalarını istiyoruz. Bu şekilde ay sonunda hesabınızdaki parayı talep etme hakkınız doğar. Aynı zamanda yazarlığınız süreklilik kazanır. Fakat özel günlerde veya herhangi bir rahatsızlık durumunda destek bildirimi oluşturarak  izin alabilirsin.

İçeriklerimi Nerede ve Nasıl Üreteceğim?

İçeriği üreteceğiniz zamanın ve mekanın hiç bir önemi yok. Aynı gün içinde içeriklerinizi ister evinizde ister ofisinizde, kısacası uygun olduğunuz her ortamda üretebilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken önemli konular da mevcut. Makalelerinizi Microsoft Word dökümanı üzerinde oluşturmanız gerekir. Ardından, sadece size özel olan üyelik panelinizden yüklemesini gerçekleştirmelisiniz.

 

Sizden hiç bir şekilde, e-mail üzerinden içerik talebinde bulunulmaz ve içeriklerinizi üyelik paneliniz dışında göndermeniz talep edilmez.

Ödememi Nasıl Alacağım?

Ödeme alabilmek için öncelikle düzenli olarak içerik yazmanız beklenmektedir. Günlük en az üç içerik yazan yazarların makaleleri, editörler tarafından incelenir. Özgün ve imla kurallarına dikkat edilerek hazırlanmış, beklenen kriterleri karşılayan makaleler onaylanır. Böylece hesabınızda makale başı ücretleriniz birikmeye başlar. Ay sonunda, hesabınızdaki geliriniz 200 TL’nin üzerine çıkarsa, paranızı talep etme hakkınız doğar. Burada dikkat etmeniz gereken, 200 TL altındaki gelirleriniz o ay ödenmez, sonraki aya aktarılır. Ödemeler sonraki ayın 5’inde hesabınıza yatırılır. Kazancınızı banka hesabınızdan rahatlıkla çekebilirsiniz.

Yazar Alımları Nasıl Gerçekleşiyor? Nelere Dikkat Ediliyor?

Makale Yaz Kazan’da yazar olmak için, http://www.makaleyazkazan.com/yazar/writer/application linki aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. Başvuru formunda yer alan özgeçmiş bilgilerinize ve bazı kriterlere dikkat ederek yazdığınız örnek içeriğinize göre değerlendirme yapılır.

 

Peki nedir o kriterler?

 

 • İmla Kuralları
 • Özgünlük Oranı
 • Uyumluluk Derecesi
 • SEO Uygunluğu
 • Etkili Anlatım

 

Bu değerlendirmenin olumlu/olumsuz sonucu tarafınıza e-mail yolu ile bildirilir ve yazarlık kayıt işlemleriniz bu safhada başlar. Ayrıca yazar olduktan sonra, yukarıda belirtilen maddelerin değerlendirilmesi her makale için geçerli hal alır ve gönderdiğiniz içerikler her zaman kontrol edilir. Bu kriterlere uygun içerik göndermeyen yazarlara, içerik editörlerimiz tarafından eğitim mesajları gönderilir ve eğitimlerini tamamlamaları sağlanır. Eğitimleri almalarına rağmen uyum sağlayamayan ve belirtilen kriterlere uygunluk göstermeyen yazarların, yazarlık hakları tek taraflı olarak feshedilir.

Neden 3 Farklı Üyelik Türü Var? Ayrıca Neden 3 Farklı Ücretlendirme Türü Mevcut?

Makale Yaz Kazan’da daha önce de belirttiğimiz üzere, 3 farklı üyelik grubu mevcuttur. Üyelik grupları şu şekilde sıralanmaktadır ;

 1. Acemi Yazar
 2. Gümüş Yazar
 3. Platin Yazar

Acemi Yazar ;

Acemi yazar, sisteme yeni kayıt olan ve üyelik türü en düşük yazar grubundadır. Bu üyelik türünün maksadı, yazarın izlenmesi, akademi kısmında yer alan eğitimlere uyumluluğu ve ürettiği içeriklerin tarafımızca belirlenen kriterlere uygun olup olunmadığının kontrol edilmesidir. Her ayın 1.günü sistemde acemi yazar guruplarından, gümüş yazar guruplarına atamalar yapılır. Bu süreçte, acemi yazarların o ay içerisinde göstermiş olduğu performans, günlük içerik alımları, gönderdiği içeriklerin kalitesi, makalelerin revize oranı, sistemden aldığı izin oranı, yazdığı makalelerin kelime sayısı, toplu iş dağılımlarına riayet etmesi gibi durumlar göz önünde bulundurularak yazar seviyesi atlatılır.

 

Gümüş Yazar ;

Gümüş yazar, Acemi yazar grubundan yükselen üyelik gurubuna verilen isimdir. Bu üyelik türleri, akademide yer alan tüm eğitim içeriklerini inceleyip, eğitimlerde yer alan uyumluluğa göre içerik üretmeye devam eden ve ürettiği içeriklerin tamamı kaliteli olan yazarların grubudur. Bu üyelik türündeki yazarlar, Acemi yazarlara göre 2 kat daha fazla ücret kazanmaktadır. Ayrıca gümüş yazarlar, acemi yazar gruplarına göre günlük daha fazla içerik üretmek zorundadır. Kendileri tamamen kurumsal markalara çalışarak standart içeriklerden ziyade daha kaliteli içerikler üretmekle yükümlüdürler. Gümüş yazar grubunda yer alan üyeler, İzmir’de düzenlenen eğitim etkinliklerine katılmaya hak kazanır. Böylece yazarların daha kaliteli içerikler üreterek bir üst seviyeye çıkmalarına olanak sağlanır.


Platin Yazar ;

Platin yazarlar, geride bıraktığımız, acemi, gümüş yazar gibi grupların en son evresidir. Platin yazar acemi ve gümüş üyeliklere oranla 10 kat daha yüksek ücrete çalışmaktadır. Ayrıca yazdığı günlük içerik sayısı 20 ve üzeridir. Bu yazar gurubu, Türkiye’nin ve Dünya’nın en iyi markalarına içerik üretir.  Ayrıca Platin Yazarlar, her ay İzmir’de düzenlenen etkinliklere katılmaya hak kazanır ve eğitim süreçleri, yazarlık deneyimleri yakından takip edilir. Birebir iletişim halinde olduğumuz bu değerli yazar grubu, Makale Yaz Kazan’ın en kaliteli içerik ekibidir. 

Hangi Durumlarda Üyeliğim Sonlandırılır?

Makale Yaz Kazan’da tüm üyelik türleri için belirlenen standart kurallar vardır. Tüm yazar gruplarının, rütbe fark etmeden kurallara uyum sağlaması gerekmektedir. Kuralları şu şekilde sıralayabiliriz: 

 

 1. Haftalık 10 adet içerik yazmazsanız üyelik, hiç bir hak ve ücret verilmeksizin sonlandırılır.
 2. Yazarın ürettiği içerikler, belirlenen ktriterlere uyum sağlamaz ve yazar bu konuda üç defa uyarılıp, yapılması gerekenin anlatılmasına rağmen bu durumu tekrarlar ise üyelik, hiç bir hak ve ücret verilmeksizin sonlandırılır.
 3. Kayıt kısmında yer alan sözleşme esaslarına uyum sağlamayan yazarların üyeliği, hiç bir hak ve ücret verilmeksizin sonlandırılır.

Akademi Nedir? Ne işe Yarar?

Akademi, Makale Yaz Kazan’ın oluşturduğu bir eğitim sistemidir. Akademi kısmında, yazar olacaklar ve mevcut yazarlara, içerik ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar ve Dijital Pazarlama konusunda eğitim verilir.


Bu şekilde içerik yazarları, kendilerini sürekli geliştirerek, kolay bir şekilde bir üst yazar grubuna atlar ve içerik yazarlığı süresince tüm bilgilere vakıf olarak çalışır.

 

Yine Türkiye’de bir ilk olan Makale Yaz Kazan Akademi sistemi,  içerik pazarında çalışmak veya eğitim almak isteyen herkese açık bir platformdur.